Obce mikroregionu Černokostelecko, v souladu s ustanovením §20 a násl. Zákona č. 367/1990 Sb. o obcích ve znění pozdějších předpisů a podle §20f a násl. zákona č. 40/1964 Sb. /občanský zákoník/ ve znění pozdějších předpisů, z dobrovolného rozhodnutí zastupitelstev měst a obcí rozhodly o založení následujícího sdružení:
a) Sdružení bude v právních vztazích vystupovat pod obchodním jménem
Sdružení obcí mikroregionu Černokostelecko
b) Sídlem sdružení obcí mikroregionu Černokostelecko/dále jen sdružení/ je
Obec Konojedy
Konojedy 7
281 63 Kostelec nad Černými lesy
Sdružení je založeno na dobu neurčitou
Účelem sdružení je vzájemná pomoc a spolupráce při řešení otázek společného zájmu obcí mikroregionu Černokostelecko, zejména
Zakladatelé sdružení se zavazují poskytnout sdružení vklad ve výši 20,- Kč na jednoho obyvatele obce podle počtu trvale žijících obyvatel obce ke dni 1.1. 1999. Základní vklad zakladatelů je splatný do 3 měsíců od podpisu zakladatelské smlouvy.
a) Postavení sdružení, jeho vznik a zánik se řídí §20 a násl. zákona č. 376/1990 Sb. o obcích ve znění pozdějších předpisů a § 20f a násl. zákona č. 40/1964 Sb.
/občanský zákoník/ ve znění pozdějších předpisů.
b) Sdružení je právnickou osobou, která je oprávněna jednat navenek a zavazovat se svým jménem. Sdružení odpovídá za své závazky a za splnění dalších povinností veškerým svým majetkem. Jednotliví členové sdružení odpovídají za závazky sdružení jen do výše nesplaceného základního vkladu , ke kterému se zavázali podpisem zakladatelské smlouvy, nebo při přijetí dalšího člena sdružení.
c) Sdružení nabývá právní způsobilosti zápisem do registru sdružení u okresního úřadu v Kolíně.
d) Sdružení může pověřit jinou právnickou osobu prováděním činností, ke kterým bylo sdružení založeno.
a) Statutárním orgánem sdružení je představenstvo. Zakladatelské sdružení, účastníci této smlouvy jmenovali prvními členy představenstva sdružení:
b) Při jednání jménem sdružení navenek jednají a za sdružení se podepisují nejméně dva členové představenstva. Podepisování se děje tak, že k otisku razítka, nebo napsanému jménu sdružení se připojují podpisy členů představenstva s uvedením jejich funkce. Jiné osoby mohou za sdružení jednat jen na základě písemné plné moci udělené představenstvem sdružení.
Účastníci této smlouvy schválili stanovy sdružení uvedené v příloze, které jsou nedílnou součástí této zakladatelské smlouvy.
V Kostelci nad Černými lesy dne 21.4. 1999
Příloha:
Obce mikroregionu Černokostelecko v souladu s ustanovením § 46 zákona č. 128/00 Sb. o obcích ve znění pozdějších předpisů a podle §20f a násl. zákona č 40/64 Sb. (obč. zák.) a podle zakladatelské smlouvy z dobrovolného rozhodnutí zastupitelstev měst a obcí rozhodly o založení následujícího sdružení:
a) Sdružení bude v právních vztazích vystupovat pod obchodním jménem
Sdružení obcí mikroregionu Černokostelecko
b) Sídlem sdružení obcí mikroregionu Černokostelecko (dále jen sdružení) je
Obec Konojedy
Konojedy 7
281 63
Tel. / fax: 0203697801
E-mail: konojedy@volny.cz
Sdružení se založeno na dobu neurčitou.
Účelem činnosti je vzájemná pomoc a spolupráce při řešení otázek společného zájmu obcí mikroregionu Černokostelecko dle §50 zákona číslo 128/2000 o obcích, zejména:
Sdružení bylo založeno zakladatelskou smlouvou, kterou uzavřeli zakladatelské uvedení v příloze č. 1 zakladatelské smlouvy.
Zakladatelské sdružení jsou jeho prvními členy. Další obce mikroregionu se mohou stát členy sdružení na základě písemné přihlášky projednané a schválené zastupitelstvem obce po schválení přijetí nového člena valnou hromadou sdružení a splacení základního vkladu.
a) Zakladatelé sdružení se zavazují poskytnout sdružení základní vklad ve výši 20,- Kč na jednoho obyvatele obce podle počtu trvale žijících obyvatel obce.
b) Základní vklad dalších členů sdružení se stanoví ve výši základního vkladu zakladatelů přepočteného podle počtu trvale žijících obyvatel obce k prvnímu dni roku, ve kterém jsou do sdružení přijati. Základní vklad dalších členů sdružení je splatný do jednoho měsíce po přijetí nového člena valnou hromadou sdružení.
a) Postavení sdružení, jeho vznik a zánik se řídí §20 a násl. zákona číslo 376/1990 Sb. o obcích ve znění pozdějších předpisů a § 20 f a násl. zákona číslo 40/64 Sb. (občan. Zákoník) ve znění pozdějších předpisů.
b) Sdružení je právnickou osobou, která je odpovědná jednat navenek a zavazovat se svým jménem. Sdružení odpovídá za své závazky a za splnění svých dalších povinností veškerým svým majetkem. Jednotliví členové sdružení jen do výše nesplaceného základního vkladu, ke kterému se zavázali podpisem zakladatelské smlouvy, nebo při přijetí dalšího člena sdružení.
c) Sdružení nabývá právní způsobilosti zápisem do registru sdružení u okresního úřadu v Kolíně.
d) Sdružení může pověřit jinou právnickou osobu prováděním činností, ke kterým bylo sdružení založeno.
Každý člen má tato práva:
Každý člen sdružení má tyto povinnosti:
Sdružení má tyto orgány:
a) Valná hromada je nejvyšším orgánem sdružení. Valnou hromadu tvoří statutární, nebo ustanovení zástupci členů sdružení. Valná hromada je svolávána nejméně dvakrát ročně představenstvem sdružení . Představenstvo má mimo pravidelné jednání valné hromady povinnost svolat jednání valné hromady, pokud o to požádá nejméně jedna třetina členů sdružení.
b) Valná hromada rozhoduje o:
c) Každý člen sdružení má při rozhodování valné hromady jeden hlas. Valná hromada je usnášeníschopná, pokud se jejího jednání zúčastní nejméně nadpoloviční většina členů sdružení. K přijetí usnesení, týkajícího se rozdělení zisku či úhradě ztráty, majetkových poměrů sdružení, převzetí závazků, přijetí či poskytnutí půjček či úvěrů, pořízení investice prodeji majetku, o stanovách a jejich změnách, o sloučení, přeměně nebo zrušení sdružení je třeba dvoutřetinové většiny hlasů všech členů sdružení. K přijetí usnesení o dalších věcech spadajících do působnosti valné hromady je třeba nadpoloviční většiny hlasů všech členů sdružení.
d) Jednání valné hromady řídí předseda představenstva, pokud není členy sdružení navržen a schválen jiný předsedávající.
e) O jednání valné hromady se pořizuje písemný zápis, který ověřují dva předem zvolení ověřovatelé. Nedílnou součástí zápisu je presenční listina s plnými mocemi zmocněných zástupců.
a) Představenstvo sdružení je výkonným orgánem sdružení.
Představenstvo sdružení je pětičlenné. Představenstvo ze svého středu volí předsedu představenstva.
b) představenstvo řídí činnost sdružení v období mezi valnými hromadami sdružení. Představenstvo svolává jednání valné hromady a odpovídá za přípravu podkladů pro její jednání. Valná hromada se svolává pozvánkou na adresu všech členů sdružení, nejméně 14 dní předem. Pozvánka musí obsahovat plánovaný program jednání.
c) Představenstvo odpovídá valné hromadě za řízení sdružení v souladu se zakladatelskou listinou, těmito stanovami a usneseními valné hromady. Představenstvo odpovídá za řádné vedení účetnictví sdružení a za evidenci a ochranu majetku sdružení.
d) Členy představenstva jsou:
e) Při jednání jménem sdružení navenek jednají a za sdružení se podepisují nejméně dva členové představenstva. Podepisování se děje tak, že k otisku razítka, nebo napsanému jinému sdružení se připojí podpis předsedy představenstva a dalšího člena představenstva s uvedením jejich funkce. Jiné osoby mohou za sdružení jednat jen na základě písemné plné moci udělené představenstvem sdružení.
a) Kontrolní výbor je kontrolním orgánem sdružení. Kontrolní výbor je tříčlenný. Kontrolní výbor volí ze svého středu předsedu.
b) Kontrolní výbor kontroluje zda činnost sdružení a jejich orgánů je v souladu se zakladatelskou listinou, stanovami, usneseními jednotlivých orgánů a s platnými obecně závaznými předpisy.
c) Kontrolní výbor je oprávněn nahlížet do všech dokumentů sdružen, příslušné orgány sdružení jsou povinny tuto kontrolu umožnit
d) Kontrolní výbor provádí nejméně jednou ročně kontrolu účetnictví sdružení a ověřuje výsledky hospodaření sdružení.
e) Kontrolní výbor předkládá svá zjištění valné hromadě sdružení. Pokud to povaha věci vyžaduje, je kontrolní výbor oprávněn požádat představenstvo o svolání valné hromady sdružení. Představenstvo je povinno v takovém případě svolat jednání valné hromady nejpozději do jednoho měsíce od obdržení takového požadavku.
a) Odborný poradce sdružení je právnická nebo fyzická osoba, která pro sdružení vede účetní a jinou administrativní agendu, připravuje podklady a projekty k realizaci záměrů a úkolů vyplývajících z předmětu činnosti sdružení a plánu činnosti schváleného valnou hromadou sdružení.
b) Vztah mezi sdružením a poradcem je upraven samostatnou mandátní smlouvou.
a) Sdružení hospodaří podle rozpočtu schváleného valnou hromadou.
b) Účetním obdobím je kalendářní rok. Sdružení účtuje v soustavě podvojného účetnictví způsobem odpovídajícím obecně závazným předpisům. Návrh rozpočtu a ověřené výsledky hospodaření sdružení za uplynulý rok musí mít jednotliví členové sdružení k dispozici nejméně 30 dnů před jejich projednáním tak, aby je mohly ve svých orgánech před schválením valnou hromadou projednat.
c) Sdružení hospodaří na svůj samostatný účet založený u peněžního ústavu.
d) Sdružení zřizuje pro své hospodaření fondy. Základními fondy sdružení je rezervní fond a rozvojový fond. Příděly do fondů a jejich užití se řídí samostatným předpisem, schváleným valnou hromadou sdružení. Valná hromada může rozhodnout o zřízení dalších fondů, přitom stanoví způsob jejich naplňování a účel a způsob užití.
e) Zdrojem financování činnosti sdružení jsou:
a) O rozdělení zisku či úhradě ztráty z hospodaření sdružení na základě ověřených výsledků hospodaření rozhoduje valná hromada podle návrhu předloženého představenstvem sdružení.
b) Zisk se rozděluje v pořadí:
Zisk může být na základě rozhodnutí valné hromady sdružení dočasně nerozdělen.
c) Velikost podílu jednotlivých členů na zisku se stanoví v poměru jejich podílu na základním vkladu do sdružení
d) Na úhradu ztráty se použijí v prvé řadě prostředky rezervního fondu. V případě nedostatků zdrojů tohoto fondu k pokrytí ztráty může valná hromada rozhodnout o pokrytí ztráty dodatečnými příspěvky od členů sdružení. Vše příspěvků jednotlivých členů na krytí ztráty sdružení se stanoví v poměru podílu jednotlivých členů na základním vkladu sdružení.
a) Každý člen sdružení je oprávněn v době trvání sdružení na základě svého rozhodnutí ze sdružení vystoupit. Své rozhodnutí vystoupit oznamuje člen sdružení písemně představenstvu sdružení.
Při vystoupení ze sdružení má člen sdružení nárok na vypořádací podíl, který představuje podíl na zůstatku rozvojového fondu k poslednímu dni měsíce, ve kterém je představenstvu doručeno rozhodnutí člena o vystoupení ze sdružení. Velikost podílu se stanoví v poměru člena na základním vkladu sdružení.
a) Sdružení může zaniknout:
b) V případě rozhodnutí o zániku je představenstvo sdružení povinno zabezpečit soustředění a soupis veškerého majetku sdružení a zajistit vypořádání veškerých závazků vůči státu a věřitelům. Členové zanikajícího sdružení mají nárok na podíl na likvidačním zůstatku odpovídající velikosti podílu jednotlivých členů na základním vkladu sdružení. Pokud je likvidační zůstatek tvořen nemovitým majetkem, tvoří podíl na likvidačním zůstatku příslušný podíl na tomto nemovitém majetku.
V Konojedech dne 28.června 2001
Počasí dnes:
9. 9. 2024
Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 16 až 20°C. Noční teploty 16 až 12°C.
Hlasujte kliknutím na jednu z možností